категорії: кіно новина

300 млн. баксів на вітер: Оскар під загрозою зриву!

теґи: Актори, голівуд, кіно

Цьогорічний дядечко Оскар може так і не знайти своїх власників! А все чому? А все тому, що Американська Гільдія Кіноакторів вирішила, не довго думаючи, послідувати прикладу своїх колег сценаристів і влаштувати страйк.

Хто минулого року стежив за подіями у Голівуді, той пригадує - 5 листопада Гільдія Сценаристів вийшла на страйк, вимагаючи від Союзу продюсерів кіно та телебачення збільшити відсоткові гонорари за розповсюдження стрічок та серіалів на DVD та в інтернеті. Тодішній страйк протривав трохи більше двох місяців, перетворивши церемонію вручення Золотих Глобусів на звичайну двогодинну прес-конференцію та ледь не зірвавши Оскар. Забастовка сценаристів коштувала Лос-Анджелесу 2,5 мільярдів доларів.

Тепер історія може повторитися. Американська Гільдія Акторів голосуватиме, виходити їм на страйк чи ні. Якщо 75% опитаних скажуть "так", зірки візьмуть до рук транспаранти і повисипають на вулиці Лос-Анджелесу, скандувати, вимагати збільшення тих самих відсоткових компенсацій за поширення продукції з їхньою участю в інтернеті. А тепер увага! Найцікавіше! Бюлетені на голосування вони почнуть розсилати одне одному другого січня. А рішення буде прийнято коли? Двадцять другого! У день вручення Оскарів!

От і уявіть собі тепер ситуацію: приймають ствердне рішення, актори ігнорують театр Кодак і триста мільйонів зелених ( і це ще за минулорічними, передкризовими цінами), вкладені в організацію церемонії, летять коту під хвіст. Це лише вкладені гроші, не говорячи вже про прибутки, від реклами. (Для справки: минулого року тридцятисекундний ролик під час церемонії коштував від 1,5 до 1,7 мільйонів доларів, а церемонію дивилося рекордних 40 мільйонів чоловік).

На щастя, церемонія вручення Золотих Глобусів, свого роду генеральна репетиція перед Оскаром, під роздачу цього року не потрапляє. Глобуси роздадуть до рішення Гільдії, приблизно у середині січня.